Vánoční doprava COVID

Vážení zákazníci,

 

jak víte, sezóna nakupování začíná vrcholit. A dopravcům bohužel dochází kapacity. Letos kvůli pandemii jsou počty zásilek již dnes extrémní a před Vánoci budou počty dále stoupat. Bohužel malé eshopy jako je ten náš si nemohou vyjednat výhodné podmínky a konkurenceschopné ceny. Proto spoléháme na našeho partnera, společnost Zásilkovna, která zajišťuje doručení vašich balíčků k vám domů či na výdejní místo. 

Vzhledem k tomu, že jsme tak schopni nabídnout levnější ceny a garanci doručení, je to jediný způsob jak fungovat. Kvůli velkému množství zakázek však omezují dopravci své kapacity pro společnosti, které mají výhodnější tarif pro zákazníky. PPL a GLS již nedoručuje tyto zásilky vůbec. Bohužel jde hlavně o zisk dopravců, tedy aby se dostalo na ty co zaplatí nejvíce, a ty kteří mají výhodné ceny mají smůlu. A o se dotýká i nás. Společnost Zásilkovna nás informovala, že není schopná vyjednat kapacitu pro všechny balíčky s dopravou "Doručení na adresu".

Omlouváme se, ale v ojedinělých případech se může stát, že kurýr nebude mít kapacitu a Vaše zásilka bude doručena na nejbližší výdejní místo. Mělo by se jednat řádově o procenta, tedy několik balíčků ze sta. Moc nás to mrzí, ale nemůžeme dopravcům diktovat podmínky. Pokud se tak stane a Váš balíček místo doručení kurýrem naleznete v nejbližší pobočce Zásilkovny (budete o tom informování dopravcem), obraťte se na nás a domluvíme se na kompenzaci poštovného. 

Bohužel to nelze dopředu nijak zjistit, informováni budete a po tom, co kurýr balíček odmítne doručit. Co můžete udělat? Objednejte si co nejdříve - před Vánoci bude kapacita ještě nižší. A nebo si rovnou zvolte nejbližší zásilkovnu (hlavně ve věších městech je jich opravdu hodně) - tam balíček najdete už od druhého dne po odeslání. Věříme že se na nás nebudete zlobit a situaci pochopíte. 

Děkujeme za pochopení a přejeme hodně zdraví a co možná nejklidnější prožití předvánočního času!

Váš

BodyFruit.cz

Informace o aktuální situaci v doručování najdete i zde:

https://blog.zasilkovna.cz/covid-aktualne-eshopy/